BALIKESİR BURHANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sayın Güner Bahadır Öğretmen Ziyaretlerine Devam Ediyor

İlçe çapında okul idarecileriyle yaptığı istişare toplantılarını tamamlayarak öğretmenlerimizle sohbet toplantılarını sürdüren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, bu defa da önce Sekiz Eylül İlkokulu öğretmenleriyle, ardından Şehit Yılmaz Kobak İlkokulu idarecileri ve öğretmenleriyle  bir araya geldi. 
Müdürümüz Sayın Güner Bahadır Öğretmen Ziyaretlerine Devam Ediyor

İlçe çapında okul idarecileriyle yaptığı istişare toplantılarını tamamlayarak öğretmenlerimizle sohbet toplantılarını sürdüren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, bu defa da önce Sekiz Eylül İlkokulu öğretmenleriyle bir araya gelirken; ardından Şehit Yılmaz Kobak İlkokulu idarecileri ve öğretmenleriyle öğlen yemeğinde bir araya geldi. Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, yemek sonrasında yapılan sohbete, ziyaretlerinin maksadını  açıkladığı şu sözlerle başladı:

“Arkadaşlar, okullarımıza yaptığımız bu ziyaretlerin temel amacı, eğitimin en önemli paydaşlarından olan öğretmenlerimizi çalışma ortamlarında bizzat görmek, tanış olmak; mevcut ahengi gözlemlemek şeklinde anlaşılmalıdır.”

Öğretmenlerimizin görev yapmakta oldukları okuldaki eğitim konusunda görüşlerini dinleyen Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, sınıflarında herhangi bir fiziksel ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

Sekiz Eylül İlkokulu ve Şehit Yılmaz Kobak İlkokulu’nun kadrosu ve ortamı ile bir “okul kültürü” ne sahip oluşundan ötürü her zaman dikkat çektiğini belirten Müdürümüz sözlerine

“Bütün mücadelemiz, mesleğini seven öğretmenlerin şu an oluşturmuş oldukları çemberi biraz daha genişletmek hedefine yöneliktir.” diyerek devam etti.

Öğretmenlerimizin eğitimin genel sorunları hakkındaki görüş ve değerlendirmelerini de dinleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, öğretmenlerimizden kendi okullarına ait öğrenci profili hakkında bilgiler aldı. Bu konuda bilhassa aynı okulda uzun yıllar çalışmanın, gözlemleme bakımından değerli tecrübeler kazandırdığını belirterek:

“Milli Eğitim Müdürleri olarak eğitim sistemini oluşturanlar bizler değil sizsiniz. Bizim fonksiyonumuz daha ziyade koordinasyonu sağlamak. Sistemi oluşturan, sınıfa girdiğiniz anda o sınıfın öğretmeni olarak sizlersiniz.” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Şehit Yılmaz Kobak İlkokulu’nun bahçe düzenlemesi ile ilgili daha önce kendisine iletilen talebini unutmadığını, ancak kauçuk zemin uygulamasının sağlık açısından pek de tavsiye edilir olmamasından ötürü farklı zemin kaplama seçenekleri üzerinde bir mühendisin fikri alınarak ileri bir tarihte sorunun çözüleceğini söyledi.

Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR özellikle sınıf öğretmeni olmaları hasebiyle öğretmenlerimize hitap ederken şöyle konuştu:

“Mesleğimizin temel niteliğini düşündüğümüzde daima varacağımız son nokta ‘sevgi’ noktasıdır. Hele hele sınıf öğretmenliği söz konusu olduğunda biliyoruz ki, tamamen bir insanın mayasını sizler oluşturuyorsunuz. Bir çocuğun kişiliğini şekillendirme hususunda inanın ebeveyninden daha ağırlıklı bir etkisi var sınıf öğretmeninin. Öğrenci üzerindeki etkiniz bu kadar net ve dolayısıyla bir o kadar da sorumluluk gerektiriyor. İşte bundan ötürü bir öğrenci ilkokul öğretmenini asla unutmaz.”

Eğitim paydaşlarının bir araya gelmesini sağlayan bu çeşit toplantıların devam edeceğini; bugün gerçekleşen her iki istişare toplantısının da memnuniyet verici ve oldukça verimli geçtiğini vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, okulumuzdan ayrılmadan önce öğretmenlerimize teşekkür ederek şu sözleriyle veda etti:

 

“Arkadaşlar; şunu samimiyetle söylemek isterim ki, sizden bir İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak siz sınıf öğretmenlerimizden en büyük beklentim kendisiyle barışık mutlu bireyler yetiştirmenizdir. Akademik başarı, mutsuz bireyler pahasına istendik bir parametre olarak kabul edilemez.”

 

02-05-2016 02-05-2016

02-05-2016 02-05-2016

 02-05-2016 02-05-2016

02-05-2016 02-05-2016

02-05-2016 02-05-2016

02-05-2016 02-05-2016

02-05-2016 02-05-2016

02-05-2016 02-05-2016

 02-05-2016 02-05-2016

02-05-2016 02-05-2016

Mahalle KOCACAMİ Cadde/Sokak MİTHATPAŞA Dış Kapı No5 BURHANİYE/BALIKESİR - (0266) 4221062

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.