BALIKESİR BURHANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Oku, Bisikleti Kap

Kitap Oku, Bisikleti Kap

BOYUNCA KİTAP OKU BİSİKLETİ  KAP PROJESİ  KAPSAMI ALTINDA


   “Boyunca Kitap Oku, Bisikleti Kap” projesi kapsamında Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal çocuklara 200 adet bisiklet dağıtacak. Burhaniye Belediyesi, ilçede bulunan 11 ortaokulun; 5.6.7 ve 8. Sınıf öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlamak, iletişim becerilerini geliştirmek, analitik düşünebilme ve düşündüklerini doğru bir şekilde ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla, Milli Eğitim aracılığıyla düzenlenen “Boyunca Kitap Oku, Bisikleti Kap” projesine 200 adet bisiklet ile destek oluyor. İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nce tüm okul birincilerine birer tane olmak üzere 11 adet belirlenen bisiklet sayısı, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal tarafından daha çok öğrenciye ulaşmak amacıyla 200 adete çıkarıldı. Balıkesir genelinde tüm ilçelerde devam eden kampanya kapsamında, çocukların kitap okumalarının önemini her fırsatta dile getiren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, çocukları kitap okumaya daha çok teşvik amaçlı 200 adet bisiklet dağıtacağının sözünü verdi.

 

   Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ile imzalanan protokol sonucunda ilçe ortaokullarında ki öğrenciler toplamda en az 25 bin sayfa hikâye, roman ve deneme okudukları takdirde bisikleti kapacaklar. Bisiklet kullanmanın insan sağlığı üzerindeki faydasına da dikkat çekecek olan proje hakkında Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “çocuklarımızın gelişmesi ve eğitimleri için elimizden gelen her türlü yardımı çekinmeden yapmaya çalışıyoruz. Kitap okumanın önemini en iyi bilenlerden biri olarak bu projeyle çocuklarımıza destek olmaktan mutluluk duyuyorum. İnşallah başlattığımız bu proje amacına ulaşarak kitap okumayı çocuklarımıza alışkanlık haline getirir” dedi.

 

Mahalle KOCACAMİ Cadde/Sokak MİTHATPAŞA Dış Kapı No5 BURHANİYE/BALIKESİR - (0266) 4221062

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.