BALIKESİR BURHANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kapatılan Özel Okul/Kurumlardaki Öğrencilerin Devlet Okullarına Nakil/Geçiş ve Yerleştirme İşlemleri

Kapatılan Özel Okul/Kurumlardaki Öğrencilerin Devlet Okullarına Nakil/Geçiş ve Yerleştirme İşlemleri

KAPATILAN ÖZEL OKUL/KURUMLARDAKİ ÖĞRENCİLERİN DEVLET OKULLLARINA NAKİL/GEÇİŞ VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ


25.07.2016 tarihli ve 83203306-200-E. 7853561 sayılı Bakanlık Makam onayı gereği kapatılan Özel Okul Öncesi/İlkokul/Ortaokul ve Ortaöğretim kademesi Okul/Kurumlarında kayıtlı öğrencilerin devlet okullarına nakil/geçiş ve yerleştirme işlemleri kapsamında e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinde kullanılacak olan ekranlar düzenlenerek gerekli yetkiler okul/kurum müdürlükleri ile İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri kullanıcılarına aktif edilmiştir. Bu kapsamda;

 

1- Kapatılan Özel Okul Öncesi/İlkokul/Ortaokul kademesinde kayıtlı öğrenciler, MERNİS Ulusal Adres Veritabanında kayıtlı adres bilgilerine göre adres kayıt bölgelerinde yer alan Devlet Okul Öncesi/İlkokul/Ortaokul kademesindeki Okul/Kurum Müdürlüklerine öğrenci velilerinin başvurusu üzerine e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden nakil başvuru onay yöntemiyle geçiş yapabileceklerdir. 

 

2- Kapatılan Özel Ortaöğretim kademesi Okul/Kurumlarında kayıtlı öğrenciler geçiş yapmak istedikleri Devlet Ortaöğretim Okul/Kurumunun bağlı bulunduğu İlçe veya İl Milli Eğitim Müdürlüklerine başvuru yapmak suretiyle "e-Okul Bakanlık - MEM İşlemleri / İl-İlçe İşlemleri / Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonu Kayıt Ekranı" üzerinden Kayıt Nedeni olarak "Olağanüstü Hal Kapsamında Kapsamnda Kapatılan Kurum Öğrencileri Nakil İşlemi (OGM Nakil Yazısı)" seçeneği seçilerek ilgili İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları tarafından Devlet okullarına yerleştirme işlemlerini yapabileceklerdir.

Kocacami Mahallesi Mithatpaşa Caddesi Dış Kapı No5 Hükümet Konağı Kat2 Burhaniye/BALIKESİR - (0266) 4221062

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.