BALIKESİR BURHANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLETİŞİMİN “BİZ” DİLİ: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli Toplantısı

Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR: “Görev ahlakı sahibi, güler yüzlü ve güvenilir insanlardan teşekkül etmiş bir ekip ile ortaya her zaman güzel işler çıkacaktır”
İLETİŞİMİN “BİZ” DİLİ: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli Toplantısı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Personelimiz, kurum içi işleyişin genel değerlendirmesini yapmak ve çalışma prensiplerini gözden geçirmek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR başkanlığında bir toplantı yaptı.

Açılış konuşmasında tüm mesai arkadaşlarını selamladıktan sonra, “Görev ahlakı sahibi, güler yüzlü ve güvenilir insanlardan teşekkül etmiş bir ekip ile ortaya her zaman güzel işler çıkacağına” olan inancını paylaşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Güner BAHADIR, birlikte çalıştıkları süre boyunca personelimizin bu nitelikleri taşıdığını memnuniyetle gözlemlediğini belirtti.

Müdürümüz, Kurum içi işleyişle alakalı olarak yapılması öngörülen bazı düzenlemelerden söz ederek, personelimizin bu konudaki görüşlerini dinledi, istişarede bulundu. Personelin mevcut kurumsal işleyişe dair taleplerini dikkate aldıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, genel anlamda devlet anlayışında meydana gelen değişim ve gelişimin bir uzantısı olarak kurumumuzun yönetim anlayışındaki bazı yenilikleri şu sözlerle ifade etti:

“Biz bir nevi aileyiz arkadaşlar, birlikte çalışıyoruz. Görevin ifa edilmesindeki başarı da başarısızlık da hepimizindir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir makam olarak koordinasyon ve yönlendirmeyi gerçekleştiren makamdır. Malzememiz insan olduğu için, iş ve işlemlerin yürütülmesindeki en ufak aksaklık yahut koordinasyon sağlamaktaki eksiklik, elde edeceğimiz toplam faydayı doğrudan etkilemektedir. Her birimize düşen görev ve sorumluluklar bir sinerji içinde ele alındığındaysa, tek yönlü yönerge akışına dayalı bilgi transferi yerine iletişimin “biz” dili tercih edilecektir. “Dediğim dedikçi” bir yönetici profili hedeflenmediği gibi,  tek tip işe uygun yetiştirilmiş kalıplaşmış memur profili de yeni idari sistem anlayışı bakımından tercih edilmemektedir.”

Huzurlu bir çalışma ortamı temin ettiği, kendilerini her türlü kurumsal iş ve işlemde güler yüzle karşılayarak olumlu motivasyon sağladığı için Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR’a teşekkür eden kurum personeli, mevcut işleyişin geliştirilmesine yönelik vizyon ve misyonun yalnızca kağıt üzerinde kalmaması adına üzerlerine düşen görevi azimle sürdüreceklerini bildirdiler.

 

Kurum kültürünün önemine de değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, gerek iç işleyişte, gerekse eğitimin paydaşlarıyla kurulan iletişimde temel prensibin “işleri zorlaştırmak değil kolaylaştırmak” düsturuna dayanması gereğine dikkat çektikten sonra tüm mesai arkadaşlarına başarılar diledi. 

28-03-2016 28-03-2016

28-03-2016 28-03-2016

28-03-2016 28-03-2016

28-03-2016 28-03-2016

28-03-2016 

Kocacami Mahallesi Mithatpaşa Caddesi Dış Kapı No5 Hükümet Konağı Kat2 Burhaniye/BALIKESİR - (0266) 4221062

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.