BALIKESİR BURHANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bora ZİHNİ'nin 19 Mayıs Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bora ZİHNİ'nin 19 Mayıs Mesajı

 

                                                                                                                         

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bora ZİHNİ'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı

    8 Mart 2022 16:25 45

 

 

 18-05-2022

         Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı gün olarak tarih sayfamızda yer alan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın 103. Yıl dönümüne ulaşmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. 

          Devletimizin, bağımsız Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin tesisi için başlattığı yürüyüşün ilk ve büyük adımı olan 19 Mayıs, Büyük Önder Mustafa  Kemal Atatürk'ün "Ya istiklal, ya ölüm" diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür.

          Bu inanç ile yola çıkan ve 19 Mayıs 1919 da Samsun'da bağımsızlık meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, fedakâr milleti ile birlikte başlattığı bu büyük yürüyüşü, zaferle taçlandırmıştır. Binlerce Mehmet'in damarlarındaki asil kandan aldığı kudretle kazandığı bu zaferin sürekli olması ve ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırması için "BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİKTEDİR." diyerek bugünü, gençlerimize armağan etmiştir.

          Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, içinde taşıdıkları vatan sevgisi ve heyecanla ülkemizin kalkınmasına katkı verecek en değerli varlıklarımızdır.

          Bağımsızlık yürüyüşümüzün ilk adımları olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum.

 

          Sevgili Gençler, geleceğimizin teminatı sizlersiniz.

          Sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.

          19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

 

 

 

Bora ZİHNİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

KOCACAMİ MAH. MİTHATPAŞA CAD. BURHANIYE HÜKÜMET KONAĞI BLOK NO 72 BURHANİYE / BALIKESİR - (0266) 4221062

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.