BALIKESİR BURHANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhan LEVENT´in Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhan LEVENT´in Öğretmenler Günü Mesajı

       Tarih boyunca ilmin ve irfanın, erdem ve ahlakın hâkim olduğu; âlim ve ariflerin baş tacı edildiği bir medeniyetin mensuplarına Yaratan’ın ilk emri olan “oku”mayı öğreten; bilginin katlanarak çoğaldığı ve bilgiye ulaşım yollarının çok hızlı bir şekilde arttığı günümüz dünyasında, öğrencilerimizin “doğru ve faydalı” olana ulaşılmalarına rehberlik eden öğretmenlerimizin milletimizin gönlünde müstesna bir makamı vardır.

      Çocuklarımızı sadece öğretim alanında değil eğitim alanında da geliştiren, yaptığı işin özü “insan yetiştirmek” olan öğretmenlerimiz, toplumu ihya ve inşa etme vasıflarıyla mesleklerin en yücesini icra etmektedirler.

    Dünya mazlumlarının ümidi olan büyük Türkiye’nin inşasında da en büyük pay öğretmenlerimize aittir. Büyük devlet ve millet olma ruhunu yüreklere nakşetmek, şahsiyetli, erdemli ve vakar sahibi bir nesil yetiştirmek, ancak kendini dünya standartlarına göre hazırlamış, yerli, milli ve manevi değerleri özümsemiş öğretmenlerimizin rehberliği ile mümkündür. 

      Bu bilinç içerisinde görevini icra eden öğretmenlerimiz, inanıyorum ki ülkemizi her alanda hak ettiği seviyelere hızla taşıyacak; ülkemizi 2023 ve 2071 hedeflerine sağlam adımlarla kavuşturacaktır.

      Bu duygular içerisinde, tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü tebrik ediyorum. Şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor;  mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı diliyor ve  emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                             Ferhan LEVENT

                                                                                                                                Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mahalle KOCACAMİ Cadde/Sokak MİTHATPAŞA Dış Kapı No5 BURHANİYE/BALIKESİR - (0266) 4221062

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.