BALIKESİR BURHANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Özel Sporcularından Müdürümüze Ziyaret

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün açmış olduğu Özel Sporcular Atletizm Kurslarına katılan sporcular, Burhaniye Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zehra DEMİRKIRAN KILIÇ ve eğitici öğretmen Deniz ERENOĞLU’nun öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR’ı makamında ziyaret ettiler.
Halk Eğitim Merkezi Özel Sporcularından Müdürümüze Ziyaret

İlçemizde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün açmış olduğu Özel Sporcular Atletizm Kurslarına katılan sporcular, Burhaniye Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zehra DEMİRKIRAN KILIÇ ve eğitici öğretmen Deniz ERENOĞLU’nun öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR’ı makamında ziyaret ettiler.

Geçtiğimiz yıl Antalya’da gerçekleşen Özel Sporcular Atletizm Bölge Şampiyonası’ndan 11 sporcu ile, yarıştıkları 22 branşta 16 altın, 5 gümüş ve 1 bronz madalya ile ilçemize dönen başarılı sporcularımız, Nisan 2016’da Kırıkkale ve Karaman’da düzenlenecek Türkiye şampiyonasına hazırlanıyor. İlçemizdeki pek çok okuldan zihinsel engelli öğrencinin katılmasıyla oluşturulmuş Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar ve Genç Erkekler takımlarının ikisiyle birden il birinciliğine sahip Özel Sporcular Atletizm ekibi, ziyaret boyunca programları ve çalışmaları ile ilgili bilgi verdikten sonra Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR’ın sorularını cevaplandırdılar.

Engelli bireyler gibi dezavantajlı grupların topluma kazandırılmasına, mensubiyet hissi taşıyacak şekilde bir ekip içerisinde yer almasına ve her nevi beceri geliştirmelerine yönelik sosyal vizyonu açık kursları her zaman desteklediklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu ‘özel’ öğrencilerimizin çeşitli sportif deneyimleri ve başarıları sonrasında, gelişen sürecin değerlendirilmesi de son derece önemli. Gelecekte bu çocuklar hangi kimliklerle toplumdaki varlıklarını sürdürecekler örneğin? Bu bağlamda ister milli düzeyde spor faaliyetlerine devam etsinler, ister farklı alanlara yönelsinler, desteklemeye ve planlamaya ihtiyaçları var. Yurt dışı projeler yoluyla hangi imkânlara dâhil edilebilecekleri de bir çalışma konusu olmalı.”

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR, başarılı sporculara ve eğitmenlerine herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını, ailelerin bu çalışmalarla ilgili neler düşündüğünü sordu. Zihinsel engelli öğrenci ailelerinin, çocuklarını Halk Eğitim Merkezi kurs faaliyetleri çerçevesinde sportif çalışmalara katılmış, müsabakalarda başarı kazanmış görmekten çok mutlu olduklarını söyleyen Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zehra DEMİRKIRAN KILIÇ ve eğitici öğretmen Deniz ERENOĞLU, Müdürümüz Güner BAHADIR’ın samimi ilgisinden dolayı müteşekkir olduklarını belirttiler.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR; Özel Atletizm öğrencileri, antrenör Deniz ERENOĞLU ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zehra DEMİRKIRAN KILIÇ’ı bu değerli çalışmaları dolayısıyla tebrik etti. Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, beraberinde Halk Eğitimi Merkezi Özel Sporcular Atletizm grubu ile daha sonra Kaymakamımız Sayın Hüseyin ÖNER’i makamında ziyaret ettiler. 

 11-03-201611-03-2016

08-03-2016 08-03-2016

08-03-2016 08-03-2016

08-03-2016 08-03-2016

Mahalle KOCACAMİ Cadde/Sokak MİTHATPAŞA Dış Kapı No5 BURHANİYE/BALIKESİR - (0266) 4221062

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.