BALIKESİR BURHANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Ortaokulu Hentbol Kız Takımı İlçemizi Gururlandırdı

Afyon’da gerçekleşecek olan Türkiye yarı finalinde hem Burhaniye ve hem de Balıkesir’i temsil edecek tek takım olmaya hak kazanan Cumhuriyet Ortaokulu Hentbol Kız Takımı, bu sevinçlerini İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR ile paylaştı.
Cumhuriyet Ortaokulu Hentbol Kız Takımı İlçemizi Gururlandırdı

İlçemiz Cumhuriyet Ortaokulu Hentbol Kız Takımı, Ortaokul Müdürü Okan GÜNEL ve Beden Eğitimi Öğretmeni Arzu EVCİMEN’in öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR’ı ziyaret etti.

 

Daha önce Balıkesir’de düzenlenen Yıldız Kızlar Hentbol karşılaşmalarında birinci olan Cumhuriyet Ortaokulu Hentbol Takımı, Çanakkale’de yapılan grup elemelerinde de Bursa ve Tekirdağ takımlarını geride bırakarak birinciliğe yerleşti. Afyon’da gerçekleşecek olan Türkiye yarı finalinde hem Burhaniye ve hem de Balıkesir’i temsil edecek tek takım olmaya hak kazanan Cumhuriyet Ortaokulu Hentbol Kız Takımı, bu sevinçlerini İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR ile paylaştı. İl ve grup birincisi yıldız takım oyuncuları ile takımı turnuvaya hazırlayan öğretmen, Sayın Güner BAHADIR’ın takımın oluşturulma süreci, öğrencilerin diğer derslerdeki akademik durumları ve Türkiye yarı finaline hazırlıklar ile ilgili sorularını cevaplandırdılar.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR yaptığı değerlendirmede, sporun yalnızca sahaya çıkıp sayı almak anlamına gelmediğini; bu tür müsabakaların bilhassa genç insanların farklı okul ve öğrenci ortamlarıyla kaynaşarak hayata dair farklı perspektifler kazanmalarına zemin hazırlaması bakımından önemli olduğunu belirtti. “Asıl mühim olan sporun sayısal başarısı yanında; sportmenlik, centilmenlik gibi prensipleriyle spor ahlâkının tüm yaşama tatbik edilebilmesidir” diyerek sözlerini tamamlayan Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, daha sonra beraberindeki Cumhuriyet Ortaokulu Hentbol Kız Takımı ile Kaymakam Sayın Hüseyin ÖNER tarafından kabul edildiler.

 

 


07-03-201607-03-201607-03-201607-03-2016
Mahalle KOCACAMİ Cadde/Sokak MİTHATPAŞA Dış Kapı No5 BURHANİYE/BALIKESİR - (0266) 4221062

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.