BALIKESİR BURHANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Burhaniye Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Grubu Almanya Dönüşü Müdürümüzü Ziyaret Etti

Sayın Güner BAHADIR: "Bu tür proje ve gezilerin amacı, sadece yurtdışındaki uygulamaları yakından görmek değil; aynı zamanda sahip olduğumuz kendi öz değerlerimizin farkına varmaktır. Projenin sizlere bu farkındalığı sağladığını ümit ediyor, başarılar diliyorum.”  
Burhaniye Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Grubu Almanya Dönüşü Müdürümüzü Ziyaret Etti

Farklı ülkelerden genç gruplarına bir araya gelme ve birbirlerinin kültürleri hakkında bilgi edinme fırsatı sunan Avrupa Birliği destekli Erasmus uluslararası gençlik projelerinden biri kapsamında bir hafta süreyle gittikleri Almanya’nın Ettingen kentinden dönen Burhaniye Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje grubu, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR’ı ziyaret ettiler. İlgili prosedür gereği “son hareketlilik” süreci içinde gerçekleşen gezi  hakkında bilgi veren proje grubu;  Müdürümüz Güner BAHADIR’ın gözlemleriyle alakalı sorularını cevaplandırdı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Güner BAHADIR, öğrencilerden tecrübe ettikleri farklı eğitim ortamlarını karşılaştırmalarını istedi, bu konudaki yorumlarını dinledikten sonra şöyle konuştu:

“Farklı ülke ve kültürlerden gençlik gruplarının karşılıklı tanışma, kaynaşma ve bilgi alışverişinde bulunmalarına zemin olması bakımından böyle projeler önemli. Ancak tanıklık ettiğimiz kültürler ile kendi kültürümüzü karşılaştırırken unutmamamız gereken bir nokta var. Bu tür gezilerin amacı, sadece yurtdışındaki uygulamaları yakından görmek değil; aynı zamanda sahip olduğumuz kendi öz değerlerimizin farkına varmaktır. Projenin sizlere bu farkındalığı sağladığını ümit ediyor, başarılar diliyorum.”

 

“We Are on the Same Stage with Our Differences and Similarities” (“Benzerlik ve Farklılıklarımızla Aynı Sahnedeyiz”) başlıklı Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje grubu 4’ü öğretmen, 15’i öğrenci olmak üzere toplam 19 kişiden oluşuyor. Gezi boyunca çeşitli akran gruplarıyla aynı okul ortamını paylaşmanın yanı sıra proje ortaklarının rehberliğinde farklı şehirleri gezme fırsatı da bulan öğrencilerimiz, seyahatten oldukça memnun döndüklerini belirttiler ve Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR´a teşekkür ettiler.

 

28-03-2016 28-03-2016

28-03-2016 28-03-2016

28-03-2016 28-03-2016

28-03-2016 28-03-2016

Mahalle KOCACAMİ Cadde/Sokak MİTHATPAŞA Dış Kapı No5 BURHANİYE/BALIKESİR - (0266) 4221062

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.