BALIKESİR BURHANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Burhaniye Eğitimde Yeni Bir Sivil Toplum Örgütü Daha Kazandı

Burhaniye Eğitimde Yeni Bir Sivil Toplum Örgütü Daha Kazandı

Burhaniye Eğitimde yeni bir sivil toplum örgütü daha kazandı; Burhaniye İlk ve Ortaöğretim Kurumları Yaptırma ve Faaliyetlerini Destekleme Derneği Kuruldu    

Burhaniye’de faaliyet gösteren ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarının başta akademik sorunları olmak üzere,  sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerde karşılaşılan imkansızlıkların en aza indirilmesi amacıyla Kaymakamımız Hüseyin Öner´in himayelerinde ilçenin önde gelen isimlerinin öncülüğünde Burhaniye İlk ve Ortaöğretim Kurumları Yaptırma ve Faaliyetlerini Destekleme Derneği  22 Ağustos 2017 tarihinde yapılan başvuru ile kurulmuş oldu. Derneğe resmiyet kazandıran Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sarıbaş, yönetim kurulu üyelerinden Naim Çağıl, Yücel Aras, Alptekin Uysal,  Mehmet Ali Ekici, İbrahim Sağdıç ve Uğur Uysal 25 Ağustos 2017’de Kaymakam Hüseyin Öneri makamında ziyaret edip derneğin amaçları hakkında bilgilendirme yaptı. Özellikle Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi ( B E N G İ ) ile Burhaniye eğitiminin sorunları ve projeleri ile yakından ilgilenen Kaymakamımız, “Yeni kurulan bu derneğimize de bizim en yakın destekçimiz olacaktır" şeklinde açıklama yaptılar. Bu görüşmede okullara imkanları ölçüsünde her konuda yardımcı olan Belediye Başkanı Necdet Uysal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Seyfettin Ceylan da hazır bulundu.    

Dernek hakkında dile getirilenleri ilgi ile dinleyen Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner: “Bu çok yerinde bir çalışma, eğitim öğretim kurumlarımızdaki eksiklikleri yerinde görmek için ziyaretler yapıyoruz, kimi okullarımızda basketbol veya oyun alanları olmadığını, olsa da eksiklikler olduğunu, bazen ders araç gereçlerinde eksiklik olduğunu görüyoruz, fiziki olarak yeterli olmayan ikili eğitim yapan okullarımız da var, bahçe düzeni, çevre düzenlemesi gibi konularda yetersizliklerimiz olabiliyor. Belediyemiz yardımcı oluyor, biz de Kaymakamlık olarak yazıp -çizip takip ediyoruz.Bazen konuların çözümü de zaman alıyor. İşte bu çerçevede kurmuş olduğunuz  Burhaniye İlk ve Ortaöğretim Kurumları Yaptırma ve Faaliyetlerini Destekleme Derneği önemli ve hayati. Ben emeği geçenleri kutluyor ve derneğin manevi başkanlığını da üstleniyorum. Böylesine anlamlı ve yerinde amaçları olan ve Burhaniye ilçemize, kuruluşu ile çalışmalar yapacak derneğimize her konuda yardımcı olacağım,” dedi.      

Belediye Başkanı Necdet Uysal da: “Bu dernek bizleri heyecanlandırıyor, çeşitli etkinliklerle Burhaniye’mize amaçlarının anlatılması, derneğe katılım ve katkı sağlanması konusunda, derneğin çalışma mekanı konusunda Belediye olarak elimizden geleni yaparız,” dedi. Burhaniye’de bir ilk olan derneğin kuruluşu ile ilkokul, ortaokul ve lise türündeki okullarda sorunların çözümünde kaynak bulamayan okul idarelerine katkı sunulmak amacıyla çeşitli etkinliklerle yardımseverlere ulaşılacak ve okulların sorunları giderilmeye çalışacak. Derneğin amaçlarından bazıları şöyle; okulların her türlü sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerine destek vermek, maddi yönden yetersiz olan başarılı ve desteğe muhtaç öğrencilere burs vermek, okullara her türlü araç, gereç, donatım temin etmek ve imkânları geliştirmek…

Mahalle KOCACAMİ Cadde/Sokak MİTHATPAŞA Dış Kapı No5 BURHANİYE/BALIKESİR - (0266) 4221062

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.