BALIKESİR BURHANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerimiz Kaymakam Sayın Hüseyin ÖNER´i Makamında Ziyaret Ettiler

“Kaymakamlık makamı, bir anlamda sinerji makamıdır.”
Aday Öğretmenlerimiz Kaymakam Sayın Hüseyin ÖNER´i Makamında Ziyaret Ettiler

 İlçemizde göreve başlayan 7 kişilik aday öğretmen grubu, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR ve Şube Müdürümüz Sayın Ali TÜMEN öncülüğünde Kaymakam Sayın Hüseyin ÖNER´i Makamında Ziyaret Ettiler. Bu ziyaret, aday öğretmenlerin yetiştirilme sürecinde, “Kurumsal İşleyiş” hakkında bilgi sahibi olmak; mülki ve idari amirleri tanıyarak tecrübelerinden istifade etmek amacına yönelik olarak gerçekleşti.

 

İlçemiz Kaymakamı Sayın Hüseyin ÖNER’e tek tek kendilerini tanıtan aday öğretmenlerimiz, “Kaymakamlık Makamı” hakkında Sayın Hüseyin ÖNER’in şu sözleriyle kurumsal işleyişin anlamına dair ilk ağızdan bilgilenme şansı buldular:

“Kaymakamlık, Türkiye Cumhuriyeti idari sisteminde, ilçenin genel yönetiminden sorumlu olan mülki idare olmasının yanı sıra, bir ‘sinerji’ makamıdır. Esas amaç, ilçenin çeşitli ihtiyaçları doğrultusunda kurumlar arasındaki koordinasyonu sağlıklı ve etkin biçimde sağlamaya yöneliktir. Dolayısıyla sizler de her bakımdan ulvi saydığımız öğretmenlik mesleğini sürdürürken bu koordinasyonun halkalarından biri olacaksınız.”

 

Aday öğretmenlerimizin kendisini ziyaret etmiş olmalarından memnuniyet duyduğunu belirten İlçemiz Kaymakam Sayın Hüseyin ÖNER, öğretmenlerimize başarı dileklerinde bulundu. Öğretmenlerimiz de Sayın Hüseyin ÖNER’e kendilerini kabul ettiği için teşekkür ederek saygılarını sundular.

 

14-03-2016 14-03-2016

14-03-2016 14-03-2016

Mahalle KOCACAMİ Cadde/Sokak MİTHATPAŞA Dış Kapı No5 BURHANİYE/BALIKESİR - (0266) 4221062

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.